Zmodernizovali sme Spievajúcu fontánu

“Dúfam, že zmodernizovanú Spievajúcu fontánu, ktorá patrí medzi ikony nášho historického centra predstavíme verejnosti už na jar tohto roka.”

Rekonštrukcia vyšla na takmer 1,8 milióna eur

Celkové náklady na rekonštrukciu dosahujú 1 788 887 eur. V zmysle podpísanej zmluvy o spolupráci poskytne Nadácia U.S. Steelu na rekonštrukciu Spievajúcej fontány sumu 1 milión eur, zvyšné náklady pôjdu z rozpočtu mesta. Sprístupnením technologického zázemia fontány bude na projekte spolupracovať aj Štátne divadlo. Spievajúca fontána dostala nové čerpadlá, svietidlá, kabeláž, ozvučenie alebo osvetlenie.

Okrem toho umožní projekciu na vodnú hmlu, tak ako je to na Plávajúcej fontáne v Mestskom parku. Zároveň získala prepojenie s Národným divadlom, vďaka ktorému bude možné v reálnom čase prenášať zvuk a obraz z jeho predstavení priamo na vodnú hmlu. 

Najväčšia spievajúca fontána na Slovensku

V Košiciach vznikne najväčšia spievajúca fontána na Slovensku. Návštevníkom ponúkne viac ako 750 trysiek, 240 svietidiel a 46 čerpadiel. Rovnako ako v Mestskom parku sa bude dať fontána ovládať na diaľku, čo zjednoduší jej údržbu. Novinkou bude aj aplikácia, ktorá umožní nechať si zahrať pesničku na želanie.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články