Vrátili sme futbal do Košíc!

“Naša niekoľkoročná snaha o dostavbu KFA sa stáva realitou. Chcem sa ešte raz poďakovať každému, kto nám s tým pomohol. Spravíme všetko preto, aby si východniari mohli v KFA okrem futbalu na klubovej úrovni užívať aj medzištátne reprezentačné zápasy.”

Dostavba Košickej futbalovej arény by mala stáť približne 6,6 milióna eur bez DPH, časť z toho z úveru, ktorí odobrilo Mestské zastupiteľstvo.

NFP Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu 4 milióny eur

Úver mesta Košice, splatnosť 10 rokov 2,6 milióna eur

V rámci výstavby KFA bolo doposiaľ preinvestovaných približne 18 miliónov eur. Celková suma by sa tak mala vyšplhať zhruba na 24,6 milióna eur, čo je nárast približne o tri milióny eur oproti pôvodne vysúťaženej cene. Prvé zvýšenie ceny bolo z dôvodu zmeny normy UEFA, ku ktorej sme pristúpili už v rámci prvej etapy a cena stavebných materiálov aj posun v čase. 

Dostavba KFA prebieha, budúci rok si tam zahrá aj slovenská reprezentácia

V ďalšej fáze výstavby KFA sa dokončujú všetky tribúny tak, aby v Košiciach mohol byť plnohodnotný štadión, kde sa budú môcť hrať aj zápasy našej seniorskej futbalovej reprezentácie.

Pribudli tribúny

Vedenie Košickej futbalovej arény a.s. podpísalo zmluvu so spoločnosťou AVA-STAV, ktorá zvíťazila vo verejnom obstarávaní na dodávateľa stavebných prác dostavby severnej a južnej tribúny vrátane rohov týchto tribún. Dostavba pozostávala z montáže betónového skeletu tribún, oceľovej konštrukcie strechy a krytiny. Pribudnú aj spevnené plochy vnútornej promenády, oplotenie, brány a turnikety.

Spĺňa štandardy UEFA

KFA už v súčasnosti vyhovuje všetkým požiadavkám na to, aby sa tam mohli hrať duely v najvyššej slovenskej súťaži. S výnimkou kapacity, ktorá je predmetom aktuálnej dostavby, už aréna spĺňa aj požiadavky pre štadión IV. kategórie UEFA. Stavebné práce pri dokončení štadióna budú stáť 5,86 milióna eur bez DPH a v zmysle zmluvy by mali byť dokončené na jar 2024. Kapacita hľadiska v KFA sa zvýši zo súčasných 5836 na 12 625 divákov.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Budove magistrátu sme dali “zelenú”

Hlavné schodisko budovy Magistrátu mesta Košice na Tr. SNP 48 môže opäť naplno využívať verejnosť aj zamestnanci úradu. Práce na revitalizácii budovy košického magistrátu, v rámci

Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto