Národné tréningové centrum. Doťahovať veci do konca má zmysel.

“Národné tréningové centrum je jedným z najväčších športových projektov a som nadšený z toho, ako napreduje výstavba tohto špičkového priestoru pre rozvoj košických tenisových a bedmintonových talentov. ”

Práce idú podľa plánu

Stavbu nesprevádzajú žiadne väčšie komplikácie a bezpečne sa blížime do cieľa. Stavebné práce by mali byť ukončené začiatkom roka 2024, prvé tréningy a zápasy by sa po kolaudácii celej stavby mohli v NTC odohrávať už na jar. Okrem kvalitného zázemia pre našich tenistov a bedmintonistov sa môžeme tešiť aj na niekoľko zaujímavých prevádzok. V priestoroch NTC má vzniknúť športový obchod a servis, fyzioterapia, reštaurácia, bar či fitnes centrum. 

Mesto prispelo na výstavbu 3 miliónmi eur

S výstavbou NTC začala bratislavská spoločnosť Adifex ako víťaz verejného obstarávania v júni minulého roka. Celkové investičné náklady na stavebné práce predstavujú 15 miliónov eur bez DPH. Na financovaní sa 60 percentami podieľa Ministerstvo financií SR a po 20 percent STZ a mesto Košice.

Zašportuje si tu 300 – 500 ľudí denne

NTC bude slúžiť na prípravu talentovanej mládeže z východného Slovenska a zároveň ako športové centrum pre obyvateľov Košíc a blízkeho okolia. Fanúšikovia tenisu a bedmintonu sa majú na čo tešiť. Kapacity budú naozaj rozsiahle, denne by malo byť NTC schopné privítať 300-500 športovcov.

Ponúkne komplexný servis

Základom je tenisová hala so šiestimi kurtami, v ktorej sa počíta s využitím štyroch kurtov pre tenis a na zvyšných dvoch kurtoch bude dočasne položených osem bedmintonových povrchov. V pripojenej trojpodlažnej prevádzkovej budove budú v podzemí šatne, hygienické zariadenia a fyzioterapia, na prvom podlaží recepcia, kancelárie, reštaurácia a obchodný priestor. Na druhom podlaží prevádzka fitnes centra. Súčasťou areálu je aj osem vonkajších antukových tenisových kurtov a detské ihrisko. Pre návštevníkov bude k dispozícii 85 parkovacích miest.

Naši najlepší tenisti z východu republiky už nebudú musieť odchádzať do hál v Bratislave. Vytvoríme ideálne zázemie pre košické talenty a verím, že vďaka nim sa slovenský tenis o pár rokov vráti na popredné priečky svetových rebríčkov.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Budove magistrátu sme dali “zelenú”

Hlavné schodisko budovy Magistrátu mesta Košice na Tr. SNP 48 môže opäť naplno využívať verejnosť aj zamestnanci úradu. Práce na revitalizácii budovy košického magistrátu, v rámci

Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto