Národné tréningové centrum. Doťahovať veci do konca má zmysel.

“Národné tréningové centrum je jedným z najväčších športových projektov a som nadšený z toho, ako napreduje výstavba tohto špičkového priestoru pre rozvoj košických tenisových a bedmintonových talentov. ”

Práce idú podľa plánu

Stavbu nesprevádzajú žiadne väčšie komplikácie a bezpečne sa blížime do cieľa. Stavebné práce by mali byť ukončené začiatkom roka 2024, prvé tréningy a zápasy by sa po kolaudácii celej stavby mohli v NTC odohrávať už na jar. Okrem kvalitného zázemia pre našich tenistov a bedmintonistov sa môžeme tešiť aj na niekoľko zaujímavých prevádzok. V priestoroch NTC má vzniknúť športový obchod a servis, fyzioterapia, reštaurácia, bar či fitnes centrum. 

Mesto prispelo na výstavbu 3 miliónmi eur

S výstavbou NTC začala bratislavská spoločnosť Adifex ako víťaz verejného obstarávania v júni minulého roka. Celkové investičné náklady na stavebné práce predstavujú 15 miliónov eur bez DPH. Na financovaní sa 60 percentami podieľa Ministerstvo financií SR a po 20 percent STZ a mesto Košice.

Zašportuje si tu 300 – 500 ľudí denne

NTC bude slúžiť na prípravu talentovanej mládeže z východného Slovenska a zároveň ako športové centrum pre obyvateľov Košíc a blízkeho okolia. Fanúšikovia tenisu a bedmintonu sa majú na čo tešiť. Kapacity budú naozaj rozsiahle, denne by malo byť NTC schopné privítať 300-500 športovcov.

Ponúkne komplexný servis

Základom je tenisová hala so šiestimi kurtami, v ktorej sa počíta s využitím štyroch kurtov pre tenis a na zvyšných dvoch kurtoch bude dočasne položených osem bedmintonových povrchov. V pripojenej trojpodlažnej prevádzkovej budove budú v podzemí šatne, hygienické zariadenia a fyzioterapia, na prvom podlaží recepcia, kancelárie, reštaurácia a obchodný priestor. Na druhom podlaží prevádzka fitnes centra. Súčasťou areálu je aj osem vonkajších antukových tenisových kurtov a detské ihrisko. Pre návštevníkov bude k dispozícii 85 parkovacích miest.

Naši najlepší tenisti z východu republiky už nebudú musieť odchádzať do hál v Bratislave. Vytvoríme ideálne zázemie pre košické talenty a verím, že vďaka nim sa slovenský tenis o pár rokov vráti na popredné priečky svetových rebríčkov.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články