Staviame modernú plaváreň pre Košice

„ V Košiciach vyrastie prvý 50-metrový bazén s desiatimi dráhami na Slovensku, ktorý spĺňa normy Medzinárodnej plaveckej federácie na organizovanie významných podujatí. Plavcom a vodným pólistom poskytne vyšší komfort a lepšie zázemie, profitovať z modernizácie budú nielen obyvatelia Košíc i celého regiónu, ale aj športoví reprezentanti Slovenska. Spolupráca inštitúcií pri budovaní plaveckého centra môže byť príkladom aj pre ďalšie projekty rozvíjajúce športovú infraštruktúru na Slovensku.“

Chceli sme priniesť do Košíc nie len nejakú plaváreň, ale najmodernejší plavecký komplex na Slovensku. A podarilo sa. Výstavba Národného olympijského centra plaveckých športov sa už začala a v lete 2025 sa môžeme tešiť na prvé dĺžky v novučičkom prostredí.

Pre všetkých Košičanov

Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice bude znamenať revolučnú zmenu v košickom plávaní. Spolu s celoročne prestrešeným vodnopólovým bazénom na kúpalisku Červená hviezda sa zvýšia kapacitné možnosti plávania pre verejnosť a športové kluby až o polovicu.

Z dnešného osem dráhového 50 metrového bazéna vznikne 10-dráhový, ktorý bude mať olympijské rozmery. Na rozplavby zostane zachovaný aj 25-metrový bazén. Obnovy sa dočká aj strecha, tribúna, strojovňa, zázemie, wellness či fitness. Som presvedčený, že táto investícia dostane naše mesto na plaveckú mapu Európy.

NOCKE sa stane aj dejiskom domácich a medzinárodných súťaží vo vodnom póle, plávaní a synchronizovanom plávaní. Prvou významnou športovou akciou by už v roku 2025 mali byť Majstrovstvá Európy do 23 rokov. Bude to moderný a energeticky úsporný športový stánok s udržateľným spôsobom financovania.

Košice získali najvyššiu dotáciu

Tento scenár definitívne potvrdila slovenská vláda, ktorá na tento účel schválila poskytnutie finančných prostriedkov v sume 8 340 148,06 eur zo zdrojov Fondu na podporu športu. Hlavným investorom výstavby NOCKE bude mestský podnik Tepelné hospodárstvo, ktoré prevádzkuje Mestskú krytú plaváreň od roku 2021. Postaví ho vranovská spoločnosť Betpres, ktorá spomedzi troch záujemcov uspela vo verejnej súťaži s cenou 16,68 milióna eur bez DPH. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva bolo podmienkou pre začatie výstavby, aby naň mesto získalo aspoň 50 percent externých zdrojov.

 

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články