Sme férovým partnerom mestských častí

Do politiky som vstupoval s presvedčením, že verejná funkcia je služba. Tí, ktorí ma poznajú, vedia, že záujem o názor občanov nie je prázdnou vetou mojej predvolebnej kampane. Chodím medzi vás a rozprávam sa s vami, som tu na to, aby som hľadal riešenia na vaše podnety. A zrealizoval ich.

Od začiatku svojho mandátu som presadzoval verejné diskusie a stretnutia s občanmi v jednotlivých mestských častiach. Som v pravidelnom kontakte so starostami, stretávam sa s nimi na pravidelných pondelkových poradách na magistráte. Snažím sa zlepšovať vzťahy medzi magistrátom a miestnymi úradmi, lebo si myslím, že len spoluprácou dosiahneme pre naše mesto viac.

 

Nepracujem ale len od stola, chodím do terénu. Tzv. kontrolné dni sa stali pravidelnou súčasťou môjho programu. Za posledné tri roky som navštívil všetky mestské časti, minimálne raz týždenne som v kontakte s občanmi i úradníkmi priamo na problémových miestach kdekoľvek v meste. A má to zmysel. Priamo na mieste vidím nedostatky, nedoriešené problémy a v diskusii s ľuďmi nachádzam mnoho inšpirácie ako a čo zlepšiť.

Nedorobky na komunikáciách si fotím a priamo posielam zodpovedným so žiadosťou o nápravu. Vďaka takejto spolupráci sa do plánu opráv dostalo množstvo deravých chodníkov, súvislé opravy komunikácií, roky neopravované schodiská či nové autobusové zastávky.

Vážim si verejné financie, teda peniaze nás všetkých, preto mi nedá, aby som nechodil na pravidelné kontrolné dni na stavby a rekonštrukcie financované mestom. Dá sa povedať, že leto som prežil s robotníkmi na školách a v škôlkach, ktoré sme opravovali. Rovnako som kontroloval prípravy na veľké podujatia organizované v Košiciach, obhliadky pred majstrovstvami sveta v hokeji, pred maratónom, príchodom pápeža alebo oslavami Dňa mesta sú už samozrejmosťou aj pre všetkých zainteresovaných.

 

A budem v tom pokračovať. Chcem spolu s vami hľadať riešenia ako sa to DÁ urobiť.

 

 

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články