Dodržiavame sľuby

Pri vstupe do komunálnej politiky som si predsavzal, že pri správe vecí verejných by mali mať občania väčšie slovo a ich slovo by malo byť viac počuť. Sľub som splnil, presadili sme zmenu rokovacieho poriadku mestského zastupiteľstva, ktorá umožňuje vystúpiť v rozprave občanom. Bod rokovania “Slovo pre občana” je dnes už pravidelnou súčasťou mestského zastupiteľstva.

Slovo pre občana ako pravidelný bod rokovania mestského zastupiteľstva sme schválili ešte v roku 2018 a prvýkrát sa na mestskom zastupiteľstve objavil presne vo štvrtok 14. februára 2019. Možnosť hneď využila pätica občanov, ktorí nás upozorňovali na prácu mestskej polície, otvorili tematiku Mlynského náhonu či stavu verejnej zelene.

 

Odvtedy bol bod Slovo pre občana vždy súčasťou mestských zastupiteľstiev. Možnosť využilo 44 Košičanov z najrôznejších oblastí života. Pozorne som vypočul pripomienkovanie tém ako dopravné problémy, odpadové hospodárstvo, sociálne témy, opakujúcou témou bol Mlynský náhon.

 

Podmienky bodu Slovo pre občana sme nastavili jednoducho. Bod je na programe vždy po 12. hodine. Vystúpiť môže v priebehu pol hodiny ktokoľvek a o tieto vystúpenia nie je potrebné vopred žiadať a nemusia byť vopred poslancami schválené. Vystupujúci by mali dodržať približne päť minútový čas na príspevok a vo vystúpeniach dodržiavať vecnosť a primeranosť prejavu.

 

Väčšie otvorenie mestského zastupiteľstva občanom som presadzoval ešte ako opozičný poslanec. Zmenu sa podarilo presadiť krátko po mojom nástupe na post primátora. To čo som sľuboval som splnil. O správnosti otvárania samosprávy občanom som totiž presvedčený.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články