Košice žijú hokejom a futbalom…a ich budúcnosťou

Najbližšie týždne bude celé Slovensko s napätím sledovať našich chlapcov na Majstrovstvách sveta v hokeji a na futbalovom EURE. Neprezradím však žiadne tajomstvo, keď poviem, že na magistráte (nielen) týmito dvomi športami žijeme už niekoľko rokov. Rozsiahle investície do telocviční a ihrísk na košických školách a najmä čerstvo dokončená KFA sú jasným dôkazom toho, že reštart športu v Košiciach je v plnom prúde. Ani z ďaleka však nekončíme – len minulý týždeň sme vám mohli priniesť správu o spustení najväčšej investície do Steel Arény od jej otvorenia. Našim cieľom je poskytnúť ďalším generáciám košických talentov ideálne podmienky pre rozvoj. Aby sme aj v budúcnosti mohli s hrdosťou sledovať slovenské reprezentácie na najvyššej medzinárodnej úrovni, so silnou košickou stopou.

HISTORICKY NAJVÄČŠIA INVESTÍCIA DO STEEL ARÉNY

Rekonštrukcia prinesie zmenu technológie chladenia a vzduchotechniky na hlavnej a tréningovej ľadovej ploche, opravu strešného svetlíka aj výmenu osvetlenia. Vďaka tomu výrazne znížime náklady na jej prevádzku, z čoho bude profitovať nielen hokejové Á-čko, ale aj všetky mládežnícke celky HC Košice.

Investícia v hodnote približne 5,71 milióna eur je ďalším dôležitým míľnikom nášho Reštartu športovej infraštruktúry v Košiciach. Za spoluprácu sa musím opäť poďakovať nášmu skvelému partnerovi, Fondu na podporu športu, ktorý do Steel arény investuje rovných 5 miliónov Eur. Zvyšok sumy, 708 230 eur, poskytne OZ Košická aréna, ktorá Steel arénu prevádzkuje a v ktorej disponuje aj mesto Košice s 33,33-percentným podielom na hlasovacích právach.

KFA BUDE HOSTIŤ REPREZENTÁCIU

Vraciame košickému futbalu zašlú slávu. Tak, ako sme sľúbili – KFA sa stane  tretím štadiónom v Košiciach, na ktorom odohrá slovenská reprezentácia oficiálny medzinárodný zápas. Ten prvý už v septembri, v úvodnom domácom dueli Ligy národov 2024/2025 proti Azerbajdžanu. Som si istý, že ani zďaleka nebude posledný. Teším sa, že Košice sú opäť centrom slovenského futbalu a  môžu svetu ukázať svoju krásu a vášeň pre tento šport.

NA KFA PRENESIEME AJ MAJSTROVSTVÁ V HOKEJI

Košickú futbalovú arénu sme budovali s hlavným cieľom priniesť nášmu mestu kvalitný, moderný a reprezentatívny futbalový stánok. Ja ju však od začiatku vnímam aj ako miesto, na ktorom môžeme spoločne prežívať nezabudnuteľné chvíle – koncerty, podujatia, alebo ako v tomto prípade, výkony našich reprezentantov. Zápasy Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2024 budeme môcť sledovať na veľkoplošných KFA led obrazovkách. Vstup pre všetkých je samozrejme zadarmo. Teším sa na vás.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Budove magistrátu sme dali “zelenú”

Hlavné schodisko budovy Magistrátu mesta Košice na Tr. SNP 48 môže opäť naplno využívať verejnosť aj zamestnanci úradu. Práce na revitalizácii budovy košického magistrátu, v rámci

Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto