Zrevitalizovali sme vnútrobloky v Starom Meste

Obyvatelia Starého Mesta môžu využívať zrevitalizované priestranstvá medzi ulicami Branisková, Tatranská a Čsl. armády a medzi ulicami Kuzmányho, Kpt. Nálepku a Čsl. Armády. Na nevyužívaných plochách sa vytvoril atraktívny verejný priestor na športové aktivity, oddych a trávenie voľného času.

Celkové výdavky na revitalizáciu dvoch vnútroblokov predstavovali 669 440 eur s DPH. Výška finančnej podpory z eurofondov dosiahla 579 387 eur. Práce realizovala košická spoločnosť Cesty Košice. Do konca apríla ešte dokončia terénne úpravy a výsev trávnika.

Na svoje si prídu deti, športovci, aj psičkári

V oboch lokalitách sa vybudovali mlátové a dláždené chodníky, pribudlo nové verejné osvetlenie. Priestor sa obohatil o novú zeleň a dažďové záhrady, vysadilo sa spolu 30 stromov, živý plot a ďalšie rastliny. Milovníci aktívneho pohybu môžu využívať ihriská na petang, mini futbalové ihrisko, fitnes ihrisko s workoutovou zostavou či pingpongový stôl.

Najmenších obyvateľov potešia nové detské ihriská, psičkárov výbeh pre psy na Kpt. Nálepku a nové prvky na tréning vo výbehu na Braniskovej. Obyvateľom sú v oboch lokalitách k dispozícii desiatky lavičiek, pitná fontána či knižná búdka. Pri projekte sa myslelo aj na ďalšie živé tvory, nechýbalo kŕmidlo pre vtákov a hotel pre hmyz.

„Aj táto revitalizácia v Starom meste patrí k zeleným projektom, ktoré sa v uplynulom roku z eurofondov dokončili v našom meste za 2,5 milióna eur. Už onedlho by sme chceli dať do užívania ďalšie takéto investície vo vnútroblokoch Turgenevova – Lomonosovova a Jasuschova – Bauerova za takmer 1,3 milióna eur. Tieto projekty nielenže zazelenajú naše mesto a prispejú k zmierneniu dopadov klimatickej zmeny, ale hlavne budú spríjemňovať život našim obyvateľom. Tešíme sa z každého verejného priestoru, ktorý sa stane atraktívnym miestom pre oddych, zábavu či športové aktivity od tých najmenších až po seniorov,“ uviedol počas pondelkovej verejnej prezentácie investičných a rozvojových projektov v mestskej časti Staré Mesto košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý).

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články