Šport má cenu zdravia

Výstavba nových či obnova existujúcich športovísk a ihrísk sa pre mňa nestali len predvolebnými sľubmi. Pripravil som a rozpracoval najväčšie investície do profesionálneho a amatérskeho športu za uplynulých 30 rokov. Spolu za viac ako 29 miliónov eur v najbližších dvoch rokoch!

Šport v Košiciach potreboval nevyhnutnú šokovú terapiu. Zastaraná infraštruktúra nevadila len Košičanom ale samozrejme aj samotným športovcom.

Dnes môžem povedať, že o pár rokov bude situácia iná. Rozbehnuté veci treba dotiahnuť do konca. 

Sľub, ktorý sme dali atlétom v Košiciach, sme splnili.

Čo sme pripravili? 

 

Národné olympijské centrum plaveckých športov 

Blízko realizácie je prekrytie vodnopólového bazéna v areáli kúpaliska Červená hviezda. Možnosť celoročného trénovania vodnopólistov v tomto novom priestore nám umožní následnú významnú rekonštrukciu mestskej krytej plavárne (MKP) na olympijské centrum. Dôjde k dlho očakávanému prepojeniu areálov krytej plavárne a kúpaliska Červená hviezda s možnosťou vybudovania väčších vodných atrakcií. 

ANGELS aréna 

V centre mesta po rokoch zdevastovaného vzhľadu konečne opravíme Angels arénu. Vybudujeme nové hľadisko v tejto multi športovej hale, naprojektované sú nové šatne a zázemie. To nie je všetko. Dramatickou zmenou prejde okolie arény. Pribudne zeleň aj oddychové zóny. Angels aréna sa stane novou výkladnou skriňou mesta. 

Košická futbalová aréna (KFA) 

Srdcom som fanúšikom košického futbalu. Futbalová aréna už stojí, čaká nás však dokončenie 2. a 3. etapy výstavby, na budúci rok ju vďaka mestským financiám a štátnym dotáciám dokončíme. Rozbehli sme realizáciu futbalovej akadémie a verím, že do Košíc sa vráti jeden z najpopulárnejších športov súčasnosti. 

Národné tréningové centrum 

Naše mesto sa už čoskoro konečne dočká národného tréningového centra (NTC) a to v športe, kde sa môžeme pochváliť rovno olympijským víťazom. Naši najlepší tenisti tak už nebudú musieť odchádzať na tréningy do hál v Bratislave. Projekt sme navyše optimalizovali spôsobom, aby zohľadňoval oprávnené požiadavky verejnosti. 

Hokejové Košice 

Košice vždy boli hokejové mesto a práve investície do hokeja, a najmä do hokejovej mládeže, boli pre mňa vždy jednou z priorít. Pripravený je preto zámer novej hokejovej haly pri Základnej škole na Považskej ulici, ktorá sa na výchovu budúcich hokejistov zameriava. Investujeme aj do Steel arény. Pripravujeme projekt obnovy technologického zariadenia kvôli zníženiu energetickej náročnosti prevádzky, ale aj komfortu pre všetkých, ktorí si tento športový stánok za takmer 20 rokov obľúbili. 

Klzisko v Mestskom parku 

Som veľmi rád, že sa nám podarilo dokončiť výstavbu klziska v Mestskom parku, ktoré otvoríme ešte v tomto roku. Plánujeme tento objekt využívať celoročne. V lete tu bude miesto pre profesionálny streetball. Školská športová infraštruktúra V základných školách plánujeme aj ďalšie športoviská, školská športová infraštruktúra si to zaslúži. Našli sme tiež miesta na výstavbu tréningových bazénov pri školách, ktoré Košiciam tak veľmi chýbajú. Už dens máme v Košiciach viaceré workoutové a fitness ihriská. Šport patrí aj do ulíc a verejných priestorov a je mojou ambíciou tieto aktivity podporovať.

 

V Košiciach v súčasnosti funguje 130 športových klubov a oddielov a to v 55 rôznych športoch. Nastavili sme ich spravodlivé a transparentné financovanie z mestského rozpočtu. Tak, ako som to na začiatku sľúbil.

 

Na športe mi záleží rovnako, ako vám všetkým. Dostatok športovísk a športových aktivít znamená, že žijeme zdravo a v zdravom meste. K tomu tiež prispievajú cyklochodníky, za ktorých výstavbu som sa výrazne zasadil. Pribudnú ďalšie kilometre cyklotrás a ja sa teším, že v uliciach nášho mesta možno aj preto ubudne viac vozidiel.

 

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Budove magistrátu sme dali “zelenú”

Hlavné schodisko budovy Magistrátu mesta Košice na Tr. SNP 48 môže opäť naplno využívať verejnosť aj zamestnanci úradu. Práce na revitalizácii budovy košického magistrátu, v rámci

Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto