Nová atletická hala je začiatkom projektu Atletickej akadémie

„Teším sa, že sa nám tento projekt podaril a máme v meste po dlhých rokoch takúto nafukovačku. Košická atletika touto halou dostáva nový impulz a mesto ďalší chýbajúci článok športovej infraštruktúry. Želám si, aby aj vďaka nej v Košiciach vyrástli úspešní športovci a atléti svetového formátu.“

Dvojplášťová nafukovacia hala vyrástla na bývalom hokejbalovom ihrisku vo vnútri zrekonštruovaného 250-metrového školského oválu. Ponúka desať súťažných dráh a ďalších sedem tréningových dráh, sektory pre skok do diaľky, trojskok, skok o žrdi, skok do výšky a vrh guľou.

Vybavenie na špičkovej úrovni

K dispozícii je 55 metrov dlhá šprintérska rovinka s povrchom značky Mondo, ktorý sa používa na svetových atletických podujatiach. Mesto investovalo do výstavby 420 000 eur, atletický klub pridal z vlastných zdrojov 80 000 eur poskytnutím alebo dokúpením špeciálnych povrchov a zariadení do haly. 

K vybaveniu haly prispel aj Slovenský atletický zväz, ktorý poskytol vrhačský kruh na vrh guľou, latkami na skok do výšky a sadou štartových blokov. Nielen mladí atléti môžu využívať aj tri unimobunky so šatňami, WC a skladovými priestormi.

Halu dokážu vykúriť za 90 minút

Atletický stánok je vybavený najnovšími technológiami, vďaka ktorým sa napríklad vzduch v hale vymení za necelú hodinu a hala sa vykúri za asi 1,5 hodiny. Nafukovacia hala je súčasťou projektu pripravovanej Atletickej akadémie na ZŠ L. Novomeského, ktorý vzniká ako spoločný projekt mesta a občianskym združením a športovým klubom Atletika Košice.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články