Investície do mládeže sa Košiciam vrátia stonásobne

“Som totiž presvedčený, že keď teraz investujeme do zdravia a rozvoja našich detí, o pár rokov sa to celému mestu stonásobne vráti. Nielen športovými úspechmi našich rodákov ale najmä zdravšími a aktívnejšími Košičanmi.”

Reštart športu v Košiciach má od začiatku jeden hlavný cieľ – vytvárať čo najlepšie podmienky pre šport a pohyb košických detí. Preto sa popri veľkých projektoch, akými sú výstavba NTC, rekonštrukcia Angels Arény či dostavba KFA, už niekoľko rokov sústredíme na infraštruktúru na základných školách v správe mesta. Máme za sebou viaceré dôležité projekty – od novej Atletickej akadémie na ZŠ Laca Novomeského, cez obnovený atletický ovál na ZŠ Park Angelinum, multifunkčné ihrisko na ZŠ Polianska až po rekonštrukcie telocviční po celom meste. Pribudli revitalizácie plavární na piatich základných školách v meste a nové športovisko vzniká aj v Mestskej časti Ťahanovce – halu, v ktorej košickí školáci budú môcť do sýtosti hrať volejbal, basketbal, hádzanú, futsal, bedminton či florbal.

ZO ŠKOLY BEZ TELOCVIČNE BUDE ŠKOLA SO ŠPIČKOVOU HALOU

Žiaci na ZŠ Želiarska 4 sú jediní školáci v meste, ktorí nemajú v areáli školy vlastnú telocvičňu. Tú pôvodnú ešte v roku 2021 zbúrali pre jej nevyhovujúci technický stav. Práve na jej mieste vyrastie nová školská športová hala. Okrem kvalitnej športovej prípravy pre deti z tamojšej ZŠ s MŠ bude určená najmä na loptové hry a poslúži aj na tréningy a zápasy košických volejbalových, basketbalových, hádzanárskych, futsalových, bedmintonových a florbalových tímov. Predpoludním tu budú môcť športovať žiaci školy a popoludní športové kluby alebo amatérske partie. Na výstavbu tejto športovej haly sa nám navyše podarilo získať dotáciu z externých zdrojov vo výške 1,2 milióna eur.

NA ŠKOLÁCH BUDUJEME ĎALŠIE PLAVECKÉ KAPACITY

Počas dlho očakávanej výstavby Národného olympijského centra plaveckých športov sa aktívne snažíme o to, aby bolo plávanie v Košiciach čo najdostupnejšie. Aj v tomto prípade je našou hlavnou prioritou plávajúca mládež. Mesto Košice v uplynulých mesiacoch zrekonštruovalo v budovách piatich košických základných škôl jednotlivé plavárne. Využívať ich samozrejme budú môcť nielen ich žiaci ale aj košická plávajúca verejnosť. Okrem toho sú v letných mesiacoch už tradične k dispozícii obľúbené kúpaliská Červená hviezda a Rumanova, aj prestrešený vodnopólový bazén na „Čéhačku“.

PRE KOŠICKÉ DETI CHCEME NAJLEPŠIE PODMIENKY NA ŠPORT A POHYB

Na ZŠ Laca Novomeského vznikla nová Atletická akadémia, postavili sme multifunkčné ihrisko na ZŠ Polianska 1, obnovili sme atletický ovál na ZŠ Park Angelinum 8, investovali sme do rekonštrukcií na ZŠ Gemerská, ZŠ Užhorodská, ZŠ Družicova, ZŠ Považská, ZŠ Požiarnická, ZŠ Staničná, ZŠ Starozagorská, ZŠ Drábova, ZŠ Krosnianska 2 a 4, ZŠ Ľ. Fullu, ZŠ Masarykova, ZŠ L. Novomeského, ZŠ M. Lechkého. Pripravujeme výstavbu nových bežeckých dráh s doskočiskom na ZŠ Tomášikova 31,  atletického oválu na ZŠ Starozagorská 8 či revitalizáciu areálu Park mládeže. 

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články