Na rekonštrukciu Steel arény sme získali vyše 5,7 milióna eur

Steel aréna sa v najbližších mesiacoch dočká najväčšej investície od svojho otvorenia v roku 2006. Od konca apríla do polovice septembra 2024 sa v tejto multifunkčnej hale vykonajú stavebné práce v hodnote cca 5,71 milióna eur, ktoré majú znížiť jej energetickú náročnosť.

Vymení sa osvetlenie, opraví strecha

Samotný projekt bude pozostávať z troch častí. Takmer 3,5 milióna eur bude stáť výmena technológie chladenia a vzduchotechniky, výmena strešného svetlíka a obnovy zázemia Steel arény má vyjsť na 1,34 milióna eur a výmena osvetlenia na takmer 900 000 eur (všetky sumy sú bez DPH).

Rekonštrukciou dôjde k vyriešeniu havarijného stavu strešného opláštenia haly a problémom so zatekajúcou zrážkovou vodou. Takisto sa výrazne znížia náklady na energie a na teplo. Na financovaní modernizácie Steel Arény sa prevažnou mierou bude podieľať Fond na podporu športu, ktorý na ňu prispeje sumou 5 miliónov eur.

Fond na podporu športu pomohol štvrtej investícii v Košiciach

Na už skončenú modernizáciu Angels arény vyčlenili 1,25 milióna eur, na výstavbu atletického oválu a ihriska pre malý futbal v areáli ZŠ Starozagorská vyše 381 000 eur a na prebiehajúcu výstavbu Národného olympijského centra plaveckých športov sumu 9 miliónov eur.

Spolupráca prináša výsledky

Plánovaná modernizácia Steel arény bola aj jednou z hlavných tém aj počas dnešného slávnostného podpísania Memoranda o spolupráci medzi HC Košice, OZ Košická aréna a mestom Košice.

Z rozpočtu mesta išlo tento rok na prevádzku Steel arény a umorovanie jej dlhov 192 000 eur. Mesto takisto prispelo sumou za 48 000 eur na novú palubovku v Tréningovej hale Steel arény, kde vzniklo kryté športovisko so zázemím pre inline korčuľovanie, inline hokej, hokejbal, florbal, bedminton alebo futsal. Tréningová hala sa ako jediná takáto hala na Slovensku môže celoročne využívať na športové účely a nie je tak odkázaná len na mesiace, počas ktorých sa v nej hrá hokej. 

Z verejných zdrojov sme do športu v meste získali za posledných päť rokov vyše 34,2 milióna eur.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Budove magistrátu sme dali “zelenú”

Hlavné schodisko budovy Magistrátu mesta Košice na Tr. SNP 48 môže opäť naplno využívať verejnosť aj zamestnanci úradu. Práce na revitalizácii budovy košického magistrátu, v rámci

Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto