Na magistráte sme vynovili Kanceláriu prvého kontaktu

„Vytvorili sme kvalitnejšie prostredie pre občanov na vybavovanie ich úradných záležitostí a služieb. Zároveň tým získajú vhodnejšie pracovné podmienky aj naši zamestnanci. Som rád, že sme sa vďaka rekonštrukcii presunuli do 21. storočia a nové priestory spĺňajú požiadavky na moderný a fungujúci magistrát.”

Stavebné úpravy pre zlepšenie pohodlia návštevníkov stáli vyše 55 000 eur a boli financované z rozpočtu mesta. V zrekonštruovanej KPK na prízemí budovy magistrátu sa nachádza celkovo 14 pracovísk na vybavovanie podnetov a úradných záležitostí občanov ako je napr. osvedčovanie dokumentov, miestne dane, komunálny odpad, parkovanie a pokladňa.

Nové vybavenie a priestory na sedenie

Novinkou sú zasadačky, ktoré si zamestnanci magistrátu na stretnutia s občanmi budú môcť on-line rezervovať v kalendári a kde budú mať možnosť pripojiť aj svoj notebook. V KPK sú inštalované infotabule s elektronickým vyvolávacím systémom, platobný kiosk, elektronická úradná tabuľa, kamerový bezpečnostný systém. Samozrejmosťou je aj wi-fi pripojenie.

Online objednávky bez čakania

Magistrát ponúka od februára tohto roka možnosť online objednávania na pracoviská KPK. Vďaka tomu sa môžu občania objednať na konkrétny deň a čas a vyhnúť sa tak čakaniu. Objednávanie je k dispozícii na webovej stránke mesta cez online formulár. Obyvatelia mesta takisto majú možnosť komunikovať s magistrátom mesta aj cez internetový portál www.esluzbykosice.sk.

Pripravujú sa aj ďalšie projekty pre občanov

Okrem rekonštrukcie priestorov KPK zlepšuje magistrát svoje služby pre občanov aj vývojom nového digitálneho prostredia pre všetky služby. V ňom budú do jedného prostredia zahrnuté všetky elektronické služby. V rámci jednej aplikácie bude postupne možné využiť moduly napríklad pre nákup lístkov MHD, parkovanie cez akéhokoľvek poskytovateľa služby, lístkov na kúpalisko alebo správy čitateľského preukazu v Knižnici pre mládež. Okrem toho sa pripravuje aj druhá etapa rekonštrukcie KPK a opláštenie budovy magistrátu. Realizácia týchto projektov bude závisieť od finančných možností rozpočtu mesta a prípadného využitia externých finančných zdrojov z eurofondov.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Budove magistrátu sme dali “zelenú”

Hlavné schodisko budovy Magistrátu mesta Košice na Tr. SNP 48 môže opäť naplno využívať verejnosť aj zamestnanci úradu. Práce na revitalizácii budovy košického magistrátu, v rámci

Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto