Mestský park sa stáva miestom pre život

“Ako primátor chcem, aby sa potenciál košických verejných priestorov využíval naplno. Mestský park je jeden z najdôležitejších verejných priestorov v meste, a preto si dávame záležať na tom, aby sa v ňom Košičania cítili čoraz lepšie. Postupnými krokmi sa nám ho úspešne darí vybudovať zelenú oázu, ktorá sa stáva kultúrnym a spoločenským centrom nášho mesta.”

Okrem multifunkčného ihriska sa nám nedávno podarilo spustiť vynovenú „Plávajúcu fontánu“ a vďaka skvelej starostlivosti zamestnancov Správy mestskej zelene v ňom prekvitajú aj naše vzácne stromy. Chceme, aby si v ňom to svoje našiel každý, od mladých športovcov cez seniorov, až po rodiny s deťmi. V rovnakom duchu prebieha aj Košické leto v parku. Vyše mesiaca vás zabávajú hudobné podujatia, vodné svetelné show, kultúrne inscenácie, diskusie či rodinné pikniky a ja som nesmierne rád, že opäť budujeme vzťah medzi parkom a Košičanmi.

Do mestského parku sa sústreďuje kultúrny a spoločenský život v každom správnom meste. Najkrajšie mesto na Slovensku si zaslúži najkrajší a najlepší Mestský park. 

V ZIME KLZISKO, PO ZVYŠOK ROKA MULTIFUNKČNÝ PRIESTOR

A ešte aj dobre vyzerá. Vďaka kreativite autora Martina Jenča a realizátora Viktora Fehera sa nám podarilo skrášliť vyše 1000 m2 verejného priestoru. Na betónovej ploche ihriska vzniklo nadrozmerné umelecké dielo, ktoré dostane Košice na európsku mapu pouličného umenia.

Na plochu sme nainštalovali 3 profesionálne basketbalové koše, opravilo sa sedenie na tribúne, pribudlo nové bezpečnejšie zábradlie, vznikla hluková stena, ktorá oddeľuje technickú miestnosť klziska od verejného priestranstva, boli nainštalované nové rozvody elektriny. V blízkej dobe pribudne do priestoru mobiliár – sedačky a odkladacie skrinky.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články