Budujem Transparentné mesto Košice

V dnešnej dobe – ako sa hovorí – dobe dátovej je dôležité byť informovaný. V tejto oblasti som pohol hranice informovanosti. Jednak sa nemám čoho obávať a na druhej strane čím sú procesy transparentnejšie, tým ťažšie ich napadnú neprajníci.

V prvom rade vo zvýšenej miere a aj na sociálnych sieťach nabádame občanov, aby pripomienkovali projekty. Tešíme sa každému takto prijatému nápadu, ktorý by sme inak nezískali. Takto to bolo v prípade lokality pri amfiteátri, kde vyrastie nová štvrť a zlepší sa organizácia dopravy na tomto úseku častých dopravných nehôd. 

Z ďalších projektov na pripomienkovanie spomeniem overovaciu štúdiu pre Národné tenisové centrum či štúdiu prepojenia plavárne a kúpaliska ČH. Vyplnením prehľadného 10 minútového dotazníka ste zasa mohli pomôcť vylepšeniu dopravy v meste.

Aby mesto bolo ešte viac mestom každého z nás, rozvíjame a povzbudzujeme diskusiu o miestach, ktoré sú nám spoločné – o verejnom priestore. Tu zohráva nezastupiteľnú úlohu tím pracovníkov Creative Industry Košice (CIKE), ktorý provokuje a povzbudzuje debaty o verejnom priestore s cieľom, aby sme ho onedlho mohli formovať k spokojnosti a komfortu nás všetkých.

Aby sa aj cudzinci, ktorých je stále viac, cítili v Košiciach viac doma, vytvorili sme pre nich stránku v rámci programu INTEGRA, kde si nájdu odpovede na svoje pochybnosti, čo a kde vybaviť, ďalej užitočné rady ako aj informácie ohľadom ľudských práv. Cudzincov je totiž v našom meste stále viac. Prichádzajú k nám preto, že tu máme kvalitné školy, rozvíjajú u nás niektoré podnikateľské odvetvia, mnohí sem prichádzajú za prácou, ale aj za svojou láskou.

Je zaujímavé, že riaditelia mestských podnikov boli doteraz dosadzovaní bez výberových konaní. To sme museli konečne zmeniť. Novovymenovaní riaditelia za našej éry už prešli transparentnými konkurzmi. Žiaľ nie všetkých kandidátov potom poslanci v mestskom zastupiteľstve schválili. Nevybrali sme si ľahkú cestu, ale pre nás správnu. Presadzujeme odbornosť pred kamarátstvom. Chceme, aby na pozíciách v mestských podnikoch a na magistráte boli kvalitní odborníci, nie kamaráti.

No v informovanosti nám nejde len o šéfovské stoličky, ale aj o plnú informovanosť týkajúcu sa všetkých voľných pozícií, na ktoré máme dosah. Veď mesto ako také je druhým najväčším zamestnávateľom (cca 6500 zamestnancov) po U. S. Steel Košice. Práve preto sme voľné pozície začali zverejňovať na stránke, ktorú väčšina ľudí nevynechá, keď si hľadá prácu – www.profesia.sk.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články