V Košiciach sa zvianočnieva

Najkrajšie sviatky roka sú už predo dvermi a my opäť usilovne pracujeme na tom, aby boli aj tohtoročné Vianoce v Košiciach rozprávkové. Pýchou Hlavnej ulice bude krásna 19-metrová jedľa biela a ja osobne som nadšený aj z adventného venca pred Urbanovou vežou, na ktorom si dali záležať kolegovia zo Správy mestskej zelene. Ďalšie množstvo prekvapení ešte len chystáme. Celú výzdobu rozsvietime už 1. decembra a Košické rozprávkové Vianoce sa môžu začať.

HLAVNÁ ULICA UŽ DOSTÁVA SVIATOČNÝ NÁDYCH

A to nielen vďaka našej krásnej jedli, ktorá nám vyrástla v Slanci a po takmer dvojhodinovej ceste dorazila na Hlavnú ulicu na pravé poludnie. Skrášli ju približne 2000 metrov dlhá svetelná reťaz a 14 000 šetrných LED svetielok. Košičania sa okrem toho môžu už tradične tešiť na 150 svetelných ozdôb umiestnených na Hlavnej ulici, chýbať nebude ani vianočný zvon pri Dolnej bráne či osvietený „most lásky“, ktorý prepája Mlynskú ulicu s Mestským parkom.

Začínajú už pribúdať aj Vianočné stánky, ktorých bude tento rok viac než 40. Opäť sa môžeme spoločne tešiť na kopu skvelého jedla, chutného vareného vínka a mnoho ďalšieho. Nebude chýbať ani môj obľúbený Primátorský punč, z ktorého výťažok opäť poputuje na dobročinné účely. Rovným dielom medzi štyri organizácie, ktoré pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú.

SVIATKY POMOCI

Primátorský punč nebude jedinou možnosťou, ako pomôcť prežiť šťastné a veselé čo najväčšiemu počtu z nás. Tento rok už stihli pomôcť peniaze vyzbierané vďaka Polievke svätej Alžbety, spoločne sme minulý týždeň darovali krv a počas tohto víkendu sa podarilo uskutočniť dobročinnú Drive-in zbierku s názvom Nesieme Vianoce. V rámci aktivity organizácie Úsmev ako dar partneri akcie vyzbierali prostriedky, ošatenie a potraviny pre sociálne slabšie  rodiny.

Pomôcť ľuďom v núdzi môžete aj zakúpením vianočných balíčkov radosti počas zápasov HC Košice. 16. decembra sa v rámci Košických rozprávkových Vianoc uskutoční Anjelská kapustnica, ktorá už 14 rokov prináša radosť a pomoc rodinám v núdzi. Pre sociálne znevýhodnené rodiny a deti bude pripravené menšie pohostenie a v špeciálnom stánku si budú môcť návštevníci zakúpiť vianočné balíčky radosti pre sociálne znevýhodnené rodiny.

Rozprávkové Vianoce sú pripravené a nám ostáva si ich spoločne ako mesto poriadne užiť. Všetkých vás srdečne pozývam a verím, že sa už postupne dostávate do tej správnej vianočnej nálady, vidíme sa na Hlavnej 🙂

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto

Mestský park sa stáva miestom pre život

Okrem multifunkčného ihriska sa nám nedávno podarilo spustiť vynovenú „Plávajúcu fontánu“ a vďaka skvelej starostlivosti zamestnancov Správy mestskej zelene v ňom prekvitajú aj naše vzácne