Športová hala Stará jazdiareň – dôstojné miesto pre šport a kultúru v centre

“Som veľmi rád, že po rekonštrukcii môže táto univerzálna hala slúžiť nielen športovým klubom, ale aj deťom v základných školách a mládežníkom. Budú sa v nej môcť hrať všetky halové športy. Teší ma, že sa tu vrátil aj ženský basketbal.”

Modernizácia vyšla na 3,1 milióna eur, mesto získalo 1,25-miliónovú dotáciu

Hoci sa proti pôvodne vysúťaženej cene navýšila suma za modernizáciu Starej jazdiarne najmä kvôli niektorým dodatočným prácam o 450 000 eur, stále je o 15 percent lacnejšia, než bola jej predpokladaná hodnota.

Mesto Košice dostalo na jej výstavbu dotáciu z Fondu na podporu športu sumu 1,25 milióna eur, zvyšné finančné zdroje išli z mestského rozpočtu. Jej rekonštrukcia stála celkovo 3,1 milióna eur.

Architekti rešpektovali pamiatkárov

Kvôli zachovaniu urbanistickej a architektonickej hodnoty budovy sa rekonštrukcia musela riadiť prísnymi požiadavkami Krajského pamiatkového úradu. Namiesto pôvodných tribún vzniklo nové hľadisko s kapacitou 846 miest na sedenie. Sú tu aj nové šatne pre športovcov, rozhodcov, trénerov, sprchy a sociálne zariadenia, aj nová palubovka.

Nové priestory nielen na šport

Vznikli nové priestory pre zamestnancov haly a sociálne zariadenia pre divákov. Nad šatňami pribudla antidopingová miestnosť so sprchou a kancelária s kuchynkou. Vo vstupnej časti je kaviareň s kapacitou pre 24 hostí aj s malou galériou. 

Vynovená Stará jazdiareň poskytuje veľmi dobré podmienky nielen na tréningy a súťažné zápolenia v rôznych športoch, ale v pláne sú aj kultúrno-spoločenské akcie.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Budove magistrátu sme dali “zelenú”

Hlavné schodisko budovy Magistrátu mesta Košice na Tr. SNP 48 môže opäť naplno využívať verejnosť aj zamestnanci úradu. Práce na revitalizácii budovy košického magistrátu, v rámci

Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto