Školstvo v Košiciach je pre nás prioritou

“Pokračujeme v historicky najväčších investíciách do košických škôl. Na každej základnej škole v Košiciach sa za posledné roky niečo urobilo. Školstvo v Košiciach je našou prioritou a bude ňou aj naďalej.”

ĎALŠIE ROZSIAHLE INVESTÍCIE

Približne 600 000 eur v minulom roku smerovalo do rekonštrukcií približne tretiny košických škôl. Znamená to vynovené triedy, chodby, sociálne zariadenia, rozvody vody či gastrozariadenia. Nový náter dostali kuchyne, chodby a vybrané priestory škôlok. Pracuje sa aj na oprave fasád, oplotení, vonkajších terás, striech a výmene okien.

CHCEME, ABY KAŽDÉ KOŠICKÉ DIEŤA NAŠLO MIESTO V ŠKÔLKE

Celoslovenským problémom je momentálne akútny nedostatok miest v materských školách. My sme sa rozhodli bojovať s ním naplno. Dnes je v košických škôlkach o 312 detí viac, než pred štyrmi rokmi. Len v uplynulom roku sa v meste rozšírili kapacity MŠ Šafárikova 4 a MŠ Muškátova 7 v mestskej časti Západ a MŠ Hemerkova 26 na Sídlisku KVP. Vďaka tomu mohli tieto vyťažené škôlky prijať od tohto školského roka 60 detí navyše. Okrem toho sa v predchádzajúcom volebnom období podarilo rozšíriť aj kapacity v ďalších troch škôlkach. Na MŠ Galaktická sa zrekonštruovali priestory pre 120 detí, v MŠ Húskova pribudli možnosti na vzdelávanie 44 detí, v škôlke na Muškátovej pre 88 detí.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články