Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

„Na cyklistických komunikáciách máme z minulosti obrovský investičný dlh. Teší ma, že sa nám ho postupnými krokmi darí znižovať, a to najmä vďaka využívaniu eurofondov. Chceme, aby sa z Košíc stalo mesto pre cyklistov, a aby sa sieť cyklotrás postupne a čo najrýchlejšie rozširovala a Košičania mali kvalitné podmienky pre využívanie ekologickej formy dopravy.“ 

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda a Kremnická ulica.

Stavebné práce za 322 701 eur dokončila košická spoločnosť Astex v auguste minulého roka. Stavba bola financovaná prevažne z eurofondov, 5-percentná spoluúčasť mesta predstavovala 16 135 eur. Kolaudácia sa uskutočnila začiatkom februára.

Existujúci chodník pre chodcov sa stavebne upravil, aby sa v úvodných 100 metroch oddelili chodci a cyklisti. Nová spoločná komunikácia pre chodcov a cyklistov začína za priechodom pre chodcov cez vetvu spájajúcu Triedu KVP a Moskovskú triedu a končí pri priechode pre chodcov za križovatkou Triedy KVP s Kremnickou ulicou.

Na trase pribudli aj odpadkové koše a lavičky a na začiatku úseku sa osadil cyklosčítač, ktorý poskytuje dáta o počte cyklistov, chodcov v oboch smeroch v reálnom čase.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články