Za tri roky sme prešli obrovskou zmenou, k lepšiemu

Možno mnohých, hneď v úvode, prekvapím, ale veľkou zmenou som prešiel za tri roky aj ja sám. Musel som. Ak ma niečo politika naučila, tak je to nutnosť neustále komunikovať. Bol som zvyknutý robiť rozhodnutia sám, niesť za ne zodpovednosť a viesť druhých. Lenže v politike tieto podnikateľské princípy neplatia. Teda aspoň nie automaticky. Často je to o stretnutiach, diskusiách, vysvetľovaní, ale aj o kompromisoch. Hlavne kompromisy sú to, v čom som sa musel zlepšiť najviac. V začiatkoch môjho primátorovania som ich robil veľmi nerád. Naučil som sa ich hľadať a myslím si, že často prinášajú viac úspechov, ako keď si stojím tvrdohlavo vždy za svojim a neupustím od toho. To ale neznamená, že som upustil od princípov, s ktorými som do politiky vstupoval. Stále uplatňujem rovnaké zásady: pravidlá platia pre každého, pomáhame slabším, nepredávame mestský majetok a nenecháme nikoho parazitovať na mestskom majetku. Naopak, snažíme sa ho zveľaďovať.

ROZPOČET SCHVÁLENÝ (TAKMER) JEDNOHLASNE
Dôkazov o spolupráci by som vedel vymenovať desiatky, ale jeden vyčnieva nad ostatnými. Vo štvrtok sme schválili, spoločne s poslancami, rozpočet na budúci rok. Všetci hlasovali za nami pripravovaný rozpočet, iba jeden poslanec bol proti. Takáto zhoda je vzácna. Rozpočet sme schválili v prvom možnom termíne. Je to dôkaz, že veci v meste fungujú. Nemáme, samozrejme, s poslancami vždy rovnaké názory, ale naučili sme sa navzájom počúvať sa, tolerovať a hľadať riešenia v prospech Košičanov. Keď sa obzriem na začiatok nášho funkčného obdobia, tak je to obrovský rozdiel. Teší ma, že k lepšiemu. Takáto politická kultúra nebola v meste dlhé roky. Som rád, že sa nám ju podarilo zaviesť. Chvíľu to trvalo, ale dôležité je, že sa nám to spoločne podarilo.
Určite vás zaujíma, kto je tým poslancom, čo bol proti. Ale neprezradím vám to, nabudúce si s ním sadnem ešte pred hlasovaním osobne, aby sme si problémové body, ak budú, v pokoji vydiskutovali.

DOKÁŽEME ČERPAŤ EUROFONDY, TO JE PRE ROZPOČET TIEŽ VEĽMI DÔLEŽITÉ
Do rozpočtu pritečie až 17,7 milióna eur z eurofondov. Mesto bude môcť z týchto zdrojov čerpať peniaze na projektovú dokumentáciu pre ďalšiu časť Modernizácie električkových tratí, rekonštrukciu Slaneckej cesty, modernizáciu zastávok MHD, cyklochodníky, ale aj rekonštrukciu a modernizáciu škôl a školských zariadení vrátane odborných učební.
Ak vás zaujíma detailnejší pohľad na rozpočet, tak nech sa páči, tu ho nájdete 👉 https://www.kosice.sk/clanok/mesto-zverejnilo-pripravovany-rozpocet-kosic-na-buduci-rok-v-plane-su-viacere-investicie

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články