VYHRALI SME! EEI sme dostali z mesta.

Už aj súd potvrdil, že parkovanie patrí mestu a Košičanom!

Kandidoval som s tým, že Košice zbavím bratislavskej spoločnosti EEI. Zmluvu s EEI sme vypovedali, EEI sa s mestom začali súdiť. Bolo mi jasné, že to len tak nevzdajú. Ťahanie sa po súdoch trvalo takmer 4 roky, ale vyplatilo sa bojovať. Vyhrali sme! Dnes súd definitívne rozhodol o tom, že parkovanie patrí opäť Košičanom. Mesto má rozviazané ruky a môžeme sa pustiť do práce na vlastnej parkovacej politike.

Výborná správa pre Košičanov

Júnové rozhodnutie krajského súdu považujem za výbornú správu pre všetkých Košičanov, ktorým už aj oficiálne patrí parkovanie v našom meste. Výnosy z parkovného nebudú zlepšovať finančné ukazovatele súkromnej bratislavskej firmy, ale zostanú v našom meste a investujú sa do rozvoja dopravnej infraštruktúry.

Krajský súd potvrdil to, že sme už pred rokmi mali aj spolu s ďalšími vtedajšími aktivistami na čele s Henrichom Burdigom pravdu, keď sme už od začiatku platnosti tejto nájomnej zmluvy trvali na jej neplatnosti a nezákonnosti z dôvodu jej rozporu so zákonom. To nám ešte v roku 2018 jednoznačne potvrdila aj analýza Právnickej fakulty UPJŠ, podľa ktorej v roku 2012 právne predpisy nepripúšťali uzatvorenie takejto zmluvy.

Jej závery sa odzrkadlili aj v následných zmenách VZN. Hneď po tom, čo som sa koncom roka 2018 stal primátorom, sme fakticky prebrali parkovací systém v meste do svojich rúk a uskutočnili viaceré kroky, ktoré znamenali zlepšenie možnosti úhrady parkovania priamo pre mesto prostredníctvom SMS alebo webovej aplikácie a čoskoro aj prostredníctvom osadených parkovacích automatov.

Parkovací systém definitívne prejde pod mesto

Ďakujem všetkým ľuďom vrátane môjho tímu a najmä šikovným kolegom na MMK, vďaka ktorým sa parkovanie vrátilo do rúk Košičanov.

O bližších detailoch vás ešte budeme informovať po doručení písomného vyhotovenia rozsudku, ale môžeme už teraz povedať, že najneskôr doručením rozsudku spoločnosti EEI, stratí táto spoločnosť aj teoretické argumenty ohľadom prevádzkovania „jej“ časti parkovacieho systému.
Čakajú nás ešte rokovania, a preto by som zatiaľ nerád predbiehal. V každom prípade však vyviniem všetko úsilie na to, aby v najbližšom období aj faktický odchod EEI prebehol tak, aby sa to parkujúcej verejnosti nedotklo žiadnym významným spôsobom.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Budove magistrátu sme dali “zelenú”

Hlavné schodisko budovy Magistrátu mesta Košice na Tr. SNP 48 môže opäť naplno využívať verejnosť aj zamestnanci úradu. Práce na revitalizácii budovy košického magistrátu, v rámci

Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto