Pomáhame počas pandémie

Už pomaly dva roky sa snažíme bojovať s koronou a prispôsobovať sa situáciám, ktoré priniesla. Toto obdobie mi ukázalo, že vieme držať spolu. Vážim si vás, ktorí ste mohli a chceli pomôcť, či už ste poslanci, starostovia, inštitúcie, organizácie, komunity, alebo jednotlivci. Aj keď nás korona donútila žiť viac v súkromí a obmedzila sociálne kontakty, myslím, že sme oveľa viac začali rozmýšľať a pracovať pre spoločnosť, a pre tých, ktorí sa v tejto dobe stali zraniteľnejšími.

Ďakujem starostom za pomoc a aktivitu, veľakrát nad rámec bežnej práce. Vážim si iniciatívu poslancov, riaditeľov mestských podnikov a zamestnancov mesta, ktorí pomáhali, kde bolo treba – pri šití rúšok, pri ich distribúcii, v informačnej kampani, pri pomoci starším a chorým, pri roznáške jedla či sociálnych balíčkov. Veľká vďaka patrí riaditeľom základných škôl, učiteľom a vychovávateľom za adaptáciu do online priestoru. Nové technológie boli výzvou, stali sa nevyhnutnosťou pri zvládnutí pracovných povinností a vzdelávania, a dnes sú už bežnou súčasťou nášho života. 

 

Pandemická situácia preverila priority mestského rozpočtu. Aj napriek neľahkej finančnej situácii sme na rozdiel od niektorých miest nestopli podporu kultúre ani športu a podarilo sa nám udržať nastavené financovanie.

Pomohli sme aj košickým podnikateľom, aj ich zamestnancom, kedy ich reštaurácie za prenájom letných terás nemuseli platiť miestne dane. 

 

Takpovediac v prvej línii sa chtiac – nechtiac ocitli aj vodiči MHD a vlastne všetci zamestnanci DPMK, ktorí aj v časoch vrcholov epidémie svedomito chodili do práce. Vybavili sme dávkovačmi dezinfekcie každé vozidlo na viacerých miestach. Korona nás spojila Spolupracovali sme, pomáhali sme si, podržali sme sa v časoch, kedy sme si viac ako inokedy uvedomili, čo je dôležité. Každý z nás môže pomôcť spoločnosti, v ktorej žije.

 

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Budove magistrátu sme dali “zelenú”

Hlavné schodisko budovy Magistrátu mesta Košice na Tr. SNP 48 môže opäť naplno využívať verejnosť aj zamestnanci úradu. Práce na revitalizácii budovy košického magistrátu, v rámci

Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto