Pomáhame počas pandémie

Už pomaly dva roky sa snažíme bojovať s koronou a prispôsobovať sa situáciám, ktoré priniesla. Toto obdobie mi ukázalo, že vieme držať spolu. Vážim si vás, ktorí ste mohli a chceli pomôcť, či už ste poslanci, starostovia, inštitúcie, organizácie, komunity, alebo jednotlivci. Aj keď nás korona donútila žiť viac v súkromí a obmedzila sociálne kontakty, myslím, že sme oveľa viac začali rozmýšľať a pracovať pre spoločnosť, a pre tých, ktorí sa v tejto dobe stali zraniteľnejšími.

Ďakujem starostom za pomoc a aktivitu, veľakrát nad rámec bežnej práce. Vážim si iniciatívu poslancov, riaditeľov mestských podnikov a zamestnancov mesta, ktorí pomáhali, kde bolo treba – pri šití rúšok, pri ich distribúcii, v informačnej kampani, pri pomoci starším a chorým, pri roznáške jedla či sociálnych balíčkov. Veľká vďaka patrí riaditeľom základných škôl, učiteľom a vychovávateľom za adaptáciu do online priestoru. Nové technológie boli výzvou, stali sa nevyhnutnosťou pri zvládnutí pracovných povinností a vzdelávania, a dnes sú už bežnou súčasťou nášho života. 

 

Pandemická situácia preverila priority mestského rozpočtu. Aj napriek neľahkej finančnej situácii sme na rozdiel od niektorých miest nestopli podporu kultúre ani športu a podarilo sa nám udržať nastavené financovanie.

Pomohli sme aj košickým podnikateľom, aj ich zamestnancom, kedy ich reštaurácie za prenájom letných terás nemuseli platiť miestne dane. 

 

Takpovediac v prvej línii sa chtiac – nechtiac ocitli aj vodiči MHD a vlastne všetci zamestnanci DPMK, ktorí aj v časoch vrcholov epidémie svedomito chodili do práce. Vybavili sme dávkovačmi dezinfekcie každé vozidlo na viacerých miestach. Korona nás spojila Spolupracovali sme, pomáhali sme si, podržali sme sa v časoch, kedy sme si viac ako inokedy uvedomili, čo je dôležité. Každý z nás môže pomôcť spoločnosti, v ktorej žije.

 

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto

Mestský park sa stáva miestom pre život

Okrem multifunkčného ihriska sa nám nedávno podarilo spustiť vynovenú „Plávajúcu fontánu“ a vďaka skvelej starostlivosti zamestnancov Správy mestskej zelene v ňom prekvitajú aj naše vzácne