Poďme spoločne dokončiť rozbehnuté

Košičania, ďakujem Vám. Za každý jeden hlas, za prejavenú dôveru a najmä za obrovskú česť byť Vašim primátorom ďalšie štyri roky. Tieto voľby sú pre mňa ocenením našej tvrdej a čestnej práce, no najmä záväzkom v nej ďalej naplno pokračovať. A to robíme od prvej minúty.

Košičania, ďakujem Vám. Za každý jeden hlas, za prejavenú dôveru a najmä za obrovskú česť byť Vašim primátorom ďalšie štyri roky. Tieto voľby sú pre mňa ocenením našej tvrdej a čestnej práce, no najmä záväzkom v nej ďalej naplno pokračovať. A to robíme od prvej minúty.

Moje prvé pracovné dni po voľbách prežívam najmä stretnutiami so staronovými poslancami aj nováčikmi v mestskom zastupiteľstve. Je dôležité sa spoznať a hľadať prieniky pre vytvorenie spolupráce. Hodnotové aj programové. Aby sme to množstvo skvelých projektov, ktoré sa nám podarilo naštartovať v minulom volebnom období, dotiahli do úspešného konca.

SPOLUPRÁCA PRINÁŠA VÝSLEDKY

Vo voľbách to ukázala moja široká koaličná podpora, teraz na ňu treba nadviazať. Preto sa chcem postupne stretnúť s každým členom nového košického zastupiteľstva a hľadať medzi nami to, čo nás spája. Kampaň bola intenzívna, často zbytočne tvrdá a útočná. Košičania však rozhodli a je teraz na nás, začať spolupracovať pre dobro Košíc.

Ja ponúkam spoluprácu každému, kto chce pracovať pre naše mesto a pre jeho budúcnosť. Máme skvelú príležitosť spojiť sa a dokončiť rozbehnuté.

VĎAKA VÁM MÔŽEME POKRAČOVAŤ V ČESTNEJ PRÁCI

Za uplynulé štyri roky sa nám podarilo naštartovať Košice smerom k lepšej budúcnosti. Podarilo sa nám skoncovať so starými praktikami a začať veci robiť čestne, transparentne, kvalitne a najmä pracovať pre všetkých Košičanov, nielen pre pár vyvolených ako tomu bolo zvykom predtým.

Máme rozpracovaných viac ako 100 rozvojových projektov a mnohé ďalšie pribudnú. Chceme nadviazať na veľký reštart športu v Košiciach. Dokončiť KFA a vybudovať k nej modernú futbalovú akadémiu. Dokončiť rekonštrukciu Angels arény, vybudovať najmodernejší plavecký komplex na Slovensku či  Národné tréningové centrum pre našich tenistov.

Chceme pokračovať v rozsiahlych opravách chodníkov a ciest, vrátane dokončenia Slaneckej, pokračovať v historicky najväčšej oprave škôl a škôlok a naďalej opravovať a prenajímať nájomné byty ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú.

Ideme sa pustiť aj do ambicióznych a dlhodobých vízií, akými sú nové mestské centrum na Hornáde či revolúcia v mestskej doprave na najbližších 30 rokov.

Košičania si vo voľbách vybrali pokračovanie čestnej práce. Teraz je na nás, aby sme vašu dôveru nesklamali.

A my nesklameme. Hovorím to často, pretože je to dôležité – som primátorom najúžasnejšieho mesta plného úžasných ľudí, ktorí si zaslúžia len to najlepšie.

Ja pre to opäť spravím všetko, čo bude v mojich silách.

Ďakujem Vám.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Budove magistrátu sme dali “zelenú”

Hlavné schodisko budovy Magistrátu mesta Košice na Tr. SNP 48 môže opäť naplno využívať verejnosť aj zamestnanci úradu. Práce na revitalizácii budovy košického magistrátu, v rámci

Na KVP máme nový chodník pre cyklistov a chodcov

Fanúšikovia aktívneho pohybu môžu využívať zrekonštruovaný takmer kilometer dlhý spoločný cyklistický chodník a chodník pre chodcov na Sídlisku KVP popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda

Opravili smej 41-ročnú strechu Krematória

Okrem sanácie, opravy a zosilnenia nosných oceľových konštrukcií pôvodnej 41-ročnej strechy došlo v opravovanej časti budovy aj k výmene elektroinštalácie a nainštalovaniu úsporných svietidiel. Takisto