Na každej základnej škole v Košiciach sa niečo urobilo

Som človek, ktorý má rád fakty. A dôležitým faktom je, že sme do škôl za nášho vedenia investovali najviac v histórii. Každá jedna škola má za posledné štyri roky niečo nové. V niektorých sme robili komplexné rekonštrukcie, pribudli športoviská, nové okná, vynovili sa triedy, chodby, WC, jedálne. Len tento rok sme na rekonštrukcie a modernizácie vyhradili 5,6 milióna eur. Ďalšie, vyše dva milióny eur, smerujú do budovania nových a rekonštrukcie starých športovísk v školách a ich areáloch. Je nutné o tom hovoriť, pretože najmä pred voľbami na nás kritici ukazujú prstom, že sme nič neurobili. Opak je pravdou. Košické deti sa učia v krajších a modernejších priestoroch. A to sa počíta.

Som človek, ktorý má rád fakty. A dôležitým faktom je, že sme do škôl za nášho vedenia investovali najviac v histórii. Každá jedna škola má za posledné štyri roky niečo nové. V niektorých sme robili komplexné rekonštrukcie, pribudli športoviská, nové okná, vynovili sa triedy, chodby, WC, jedálne. Len tento rok sme na rekonštrukcie a modernizácie vyhradili 5,6 milióna eur. Ďalšie, vyše dva milióny eur, smerujú do budovania nových a rekonštrukcie starých športovísk v školách a ich areáloch. Je nutné o tom hovoriť, pretože najmä pred voľbami na nás kritici ukazujú prstom, že sme nič neurobili. Opak je pravdou. Košické deti sa učia v krajších a modernejších priestoroch. A to sa počíta.

 

O TRIEDU VYŠŠIE

Máme za sebou prvý školský týždeň. Deti sa už pomaly rozbiehajú a čoskoro nabehnú na plné školské obrátky. Viem, o čom hovorím. Mám doma malého tretiaka. Po prázdninách nebolo jednoduché opäť nabehnúť na školský systém, ale ja si myslím, že najbližší týždeň bude všetko zabehnuté.

My, vo vedení mesta, sme si viacero svojich domácich úloh urobili za posledné roky a mňa osobne veľmi teší, že z našej práce vznikol aj dokument O TRIEDU VYŠŠIE. Prečítate si tam o tom, čo sa zmenilo a zlepšilo, alebo čo sa ešte len chystá práve vo Vašej škole.

DO ŠKÔL BUDEME INVESTOVAŤ AJ NAĎALEJ 

Školstvo v Košiciach je našou prioritou a bude ňou aj v ďalších rokoch. Naše deti sú našou budúcnosťou a mnohé výskumy hovoria jasnou rečou. Ak sa deti vzdelávajú v kvalitných a pekných priestoroch, majú aj lepšie výsledky. Školstvo ako priorita nie je pre nás len fráza, naše činy to dokazujú. Preto mám rád fakty. A tie hovoria v náš prospech. Ďakujem všetkým kolegom a verte, že ich nie je málo, ktorí dennodenne makajú, aby sme sa v téme školstva posúvali. A samozrejme nemôžem zabudnúť ani na našich skvelých učiteľov. Vďaka systematickej práci sa darí našim školám umiestňovať na popredných priečkach v celoslovenských rebríčkoch. A to je ďalší dôležitý fakt, na ktorý by sa nemalo zabúdať.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozrite si online

mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

100 PROJEKTOV PRE KOŠICE

Spoločne s mojim tímom chceme pokračovať v čestnej práci. Naďalej prinášať výsledky v prospech Košičanov rovnako ako v uplynulých štyroch rokoch. Vďaka tomuto  prístupu máme

Opravujeme veľké cesty a chodníky

Prvá etapa rekonštrukcií bude prebiehať na Triede KVP, na Jaltskej, Pražskej, Lomonosovovej a Čermeľskej ulici. Opravené cesty a chodníky z tejto etapy bude spoločnosť EUROVIA