Osem politických subjektov sa spojilo v Koalícii Za Jara Polačeka

KDH, SaS, SME RODINA, ALIANCIA, NOVA, SRK, Dobrá voľba a Umiernení a OĽANO – to je osem politických subjektov, ktoré v Komunálnych voľbách 2022 v októbri tohto roka podporia súčasného primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka.

„Sme presvedčení, že procesy, ktoré naštartoval Jaroslav Polaček ako primátor mesta, by mali dostať priestor na dokončenie. Pred štyrmi rokmi nastavil aktivity, aby zvrátil praktiky bývalého vedenia mesta a preto preukazujeme podporu a súčinnosť pre dokončenie začatého, aby sa bývalé praktiky do mesta nevrátili.“ Povedala vo svojom príhovore Lucia Gurbáľová, líderka Koalície Za Jara Polačeka.

Koalícia Za Jara Polačeka dnes predstavila 41 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva. Sú medzi nimi lekári, učitelia, robotníci aj riadiaci pracovníci štátnych podnikov, zástupcovia národnostných menšín.
„Za celú dobu čo som primátor nenájdete jednu korupčnú kauzu. Jedinú predraženú zákazku prihranú spriateleným podnikateľom. Jediný príklad rodinkárstva. Naopak začali sme robiť veci čisto a zrazu sa zistilo, že dokážeme tie isté služby obstarať o 20% lacnejšie. Pätina peňazí sa tu roky niekde strácala. Podarilo sa nám mnoho urobiť a veľa vecí naštartovať. Hovorím nám, pretože na zmeny vždy treba tím ľudí. Tí ľudia dnes stoja za mnou a ja si vážim ich podporu a často neviditeľnú prácu v prospech mesta.“ Povedal na tlačovej konferencii kandidát na primátora Jaroslav Polaček.

„Nie je tajomstvom, že dohoda sa rodila dlho a komplikovane. O to viac si uvedomujeme jej cenu. Na dobré sa čaká, tak aj v tomto prípade sa dostavil výsledok po siedmych mesiacoch náročných rokovaní. Napriek tomu si všetci uvedomujeme, že ozajstná tvrdá práca ešte len príde. Naša kampaň bude čistá, poctivá, čestná, bez útokov na protivníkov, avšak s odhodlaním vyhrať a potom pokračovať v spolupráci pre mesto Košice. Ďakujem zástupcom za jednotlivé politické strany, za trpezlivosť, a vôľu dohodnúť sa. Každá jedna preukázala schopnosť ústretovosti, kompromisu a spájania sa pre spoločný cieľ. „ Povedala vo svojom príhovore Lucia Gurbáľová, líderka Koalície Za Jara Polačeka.

Na záver stretnutia regionálni lídri podpísali koaličnú dohodu o spolupráci v Komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia 29. októbra 2022.

Zdielať:

Facebook
Twitter
LinkedIn
mohlo by Vás zaujímať

Podobné články

Opravujeme veľké cesty a chodníky

Prvá etapa rekonštrukcií bude prebiehať na sídliskách, konkrétne na Triede KVP, na Jaltskej, Lomonosovovej a Čermeľskej ulici. Opravené cesty a chodníky z tejto etapy odovzdá

Začal som boj s korupciou

Nepotreboval som audit na to, aby som sa ako štatutár najväčšieho akcionára východoslovenských vodární vlani v septembri pokúsil presadiť zmenu stanov spoločnosti, ktoré by zabránili

Dodržiavame sľuby

Slovo pre občana ako pravidelný bod rokovania mestského zastupiteľstva sme schválili ešte v roku 2018 a prvýkrát sa na mestskom zastupiteľstve objavil presne vo štvrtok